Čištění a nátěry střech

Čištění střech od atmosférických nečistot​

Čištění střech od lišejníků, řas, plísní a hub​

Aplikace ochranné a hydrofobní impregnace​

Renovace plechových střech

Nejen fasády, ale i střechy jsou často znečištěny prachem, atmosférickými nečistotami, ale také mechem a lišejníky. Aby vaše střecha vypadala jako nová je nutné ji jednou za čas vyčistit. Neexistuje střešní materiál, který by čištění nepotřeboval a střecha by pořád vypadala jako nová. Střechu je možné natřít, očistit, ale také ošetřit tak, aby se další plísně a houby již netvořily. Vyčistíme plechovou střechu, eternitovou střechu, taškovou střechu, alukrytovou střechu a také asfaltovou střechu.

Plechovou střechu můžete renovovat, aby vypadala jako nová. Navrátíte jí tím původní funkčnosti, vzhled a také zakonzervování krytiny a prodloužení její životnosti až o dvacet let. Renovací plechové střechy dochází také k zabránění růstu mechů a lišejníků, díky čemuž bude střecha vypadat po mnoho let jako nová. Cenově vás renovace a nátěr střechy vyjde mnohem levněji než koupě nové střešní krytiny, a to až o 75%.

Renovace eternitové střechy

Nevýhodou eternitu je jeho relativní křehkost a porézní povrch. U eternitových střech tak vzniká větší množství mechů, lišejníků nebo výkvětu solí. Tyto nevýhody eternitové střechy se však dají minimalizovat, v některých případech dokonce i eliminovat, profesionální renovací střechy, které se věnují naši specialisté.

Renovujeme taškové střechy

Máte taškovou střechu a trápí vás zatékání, netěsnost nebo zkrátka vašemu domu už vzhledem k pokročilému věku tato střecha nesluší? Dopřejte jí očistnou kúru, a to v podobě renovace a nového nátěru. Navraťte taškové střeše zašlý lesk a prodlužte její životnost o 15 i více let.Renovace asfaltové střechy je rychlou, efektivní a cenově dostupnou cestou, jak zamezit netěsnostem či zatékání. Dokážeme vaší střešní krytiny prodloužit životnost, navrátíme střeše krásný vzhled a váš dům bude znovu vypadat jako nový.

Renovujeme asfaltové střechy

Renovace asfaltové střechy je rychlou, efektivní a cenově dostupnou cestou, jak zamezit netěsnostem či zatékání. Dokážeme vaší střešní krytiny prodloužit životnost, navrátíme střeše krásný vzhled a váš dům bude znovu vypadat jako nový.

Hydroizolace plochých střech

Tato služba se nejčastěji používá pro nátěry a obnovu hydroizolace střech z asfaltových pásů. Současně s nátěrem střešní krytiny je možné i použití k nátěru klempířského příslušenství střechy. Například z pozinkovaného plechu, hliníkového plechu nebo ocelového plechu natřeného antikorozním nátěrem. Hydroizolace spolu s výstužnou tkaninou tvoří hydroizolační systém pro opravu plochých střech se spádem min. 1° a dlouhodobým zatížením vodou, maximálně však 6 měsíců nepřetržitě bez vyschnutí. Tento systém se používá k ochraně, údržbě a opravám starších střešních krytin z asfaltových pásů. Bonusem navíc je SANAKRYL TOP, který se použije i na střechách ve sklonu do 15°, a to i v požárně nebezpečném prostoru.

Postup renovace střechy

1. ZAKRYTÍ A OCHRANA OKOLÍ

Zakládáme si na tom, abychom při naší práci neponičili ani neznečistili jakékoliv prvky vašeho domu. Prvním krokem při renovaci eternitové střechy je tedy pečlivé zakrytí všech míst, konkrétně oken, komínu, korouhviček, částí fasády a dalších míst, která nesmí přijít do styku s vodou, penetrací či barvou.

2. OČIŠTĚNÍ VYSOKOTLAKOU MYČKOU

Druhým krokem při renovaci eternitové střechy je její důkladné očištění od prachu, nečistot a veškeré vegetace jako jsou mechy, lišejníky a houby. K tomu využíváme profesionální vysokotlakou myčku značky Karcher, která je schopna střechu dokonale očistit a připravit tak plochu střechy pro finální nástřik barvy.

3. KONTROLA A VYSPRAVENÍ KRYTINY

Až když je střecha kompletně očištěna od všech nečistot, následuje její detailní kontrola a výměna popraskaných eternitových šablon, hřebenáčů a vyspravení všech poškozených částí a komponentů.

4. PENETRACE STŘECHY

Dalším krokem je penetrační nástřik celé střechy. Tím dochází ke zpevnění povrchu eternitových šablon a vyplnění mikropórů. Penetrace se nanáší v jedné vrstvě a je zásadní pro pozdější dokonalé a rovnoměrné přilnutí barvy. Bez penetrace by střecha mohla mít na sobě nežádoucí skvrny a barva by se mohla odlupovat.

5. FINÁLNÍ NÁTĚR STŘECHY

Předposledním krokem jsou nátěry eternitové střechy, které jsou v závislosti na zvolené barvě a doporučeném technologickém postupu nanášeny až ve třech vrstvách. Využíváme nejmodernější techniku tak, aby barva dokonale přilnula na všech místech, včetně spár, a aby bylo dosaženo vysoké odolnosti nátěru střechy.

Zavolejte si o cenovou nabídku ZDARMA!

Ke každé zakázce přistupujeme individuálně a rádi vám zodpovíme veškeré dotazy a poradíme.
Čištění a mytí fasád provádíme v Brně, Praze, Olomouci a dále po celé České republice. Po domluvě k vám přijedeme a po přesném zaměření zpracujeme cenovou kalkulaci.

Přejít nahoru