ČIŠTĚNÍ A NÁTĚRY STŘECH

Čištění mytí a nátěr střech

Prakticky každý střešní materiál potřebuje čištění. Bez ohledu na to, zda se jedná o plechovou střechu, eternitovou střechu, taškovou střechu, alukrytovou střechu nebo asfaltovou střechu.

Renovace plechových střech je rychlým a účinným způsobem k navrácení jejich původní funkčnosti, vzhledu a současně při ní dochází k zakonzervování krytiny a prodloužení její životnosti až o dvacet let.  Renovací plechové střechy dochází také k zabránění růstu mechů a lišejníků, díky čemuž bude střecha vypadat po mnoho let jako nová. Z hlediska ceny pak vychází renovace a nátěr plechové střechy přibližně na čtvrtinovou sumu oproti nákupu nové krytiny.

Renovace eternitové střechy se coby materiál pro střešní krytiny využívá již po desetiletí a za tuto dobu prokázal své kvality. Jedná se o materiál tvořený cementem a dále vláknitým pojivem v podobě azbestu, který je ve výsledné směsi obsažen zhruba v deseti procentech.

Hlavními charakteristickými rysy eternitu je dlouhá životnost, dobrá odolnost vůči klimatickým vlivům a dále nízká hmotnost, díky čemuž se řadí mezi lehké střešní krytiny. Nevýhodou eternitu je jeho relativní křehkost a s ohledem na porézní povrch je u eternitových šablon větší pravděpodobnost růstu mechů, lišejníků nebo výkvětu solí. A právě tyto nevýhody je možno minimalizovat či zcela eliminovat prostřednictvím profesionální renovace našimi specialisty.

Potýkáte se u vaší taškové střechy se zatékáním, netěsnostmi nebo zkrátka vašemu domu už vzhledem k pokročilému věku nesluší? Dopřejte jí očistnou kůru v podobě renovace a nového nátěru, navraťte jí zašlý lesk a prodlužte její životnost o 15 i více let.

Renovace taškových střech  využíváme špičkovou techniku značek Karcher a Storch, která ve spojení s pečlivým přístupem, řemeslnou zručností, vysoce kvalitními barvami a našimi více než osmiletými zkušenostmi zajistí dokonalou ochranu vaší střechy před povětrnostními vlivy, deštěm nebo krupobitím.

Renovace alukrytové střechy respektivě hliníkové střešní krytiny se těší velké zákaznické oblibě především díky její nízké hmotnosti, relativně dobré životnosti, lukrativní ceně a odolnosti vůči korozi. Nevýhodou především levnějších krytin je horší odolnost vrchní barvy vůči UV záření a slunečním paprskům obecně. V důsledku toho barva postupem času bledne a ztrácí své kvality, což vytváří podmínky vhodné pro růst nejrůznějších mechů či lišejníků. Nezanedbatelný je také estetický dojem, který celá střecha vytváří.

Dopřejte své alukrytové střeše očistnou kůru v podobě renovace a nového nátěru, který jí navrátí zašlou krásu a významně prodlouží její celkovou životnost. Disponujeme profesionální technikou, barvami i patřičnou odborností.

Renovace asfaltových střech jsou rychlou, efektivní a cenově dostupnou cestou jak zamezit netěsnostem či zatékání. Zároveň podstatně prodlužují životnost jak krytiny tak i celých střech a navrací jim krásný vzhled.

Asfaltové střešní krytiny v podobě šindelů či lepenkových pásů nejsou výjimkou. Dopřejte své střeše omlazovací kůru v podobě renovace a nátěru, čímž jí navrátíte původní krásu, prodloužíte její životnost a zamezíte růstu nejrůznějších lišejníků, mechů či výkvětu solí po dlouhou řádku let.

Disponujeme profesionální technikou, špičkovými nátěrovými hmotami i dlouholetými zkušenostmi, na základě kterých garantujeme precizně odvednou práci s jasně viditelnými výsledky.

 

Postup renovace střechy

1. ZAKRYTÍ A OCHRANA OKOLÍ

Zakládáme si na tom, abychom při naší práci neponičili či nezašpinili jakékoli prvky vašeho domu. Proto je prvním krokem při renovaci eternitové střechy pečlivé zakrytí všech míst, jakými jsou okna, komín, korouhvičky, části fasády či další místa, která nesmí přijít do styku s vodou, penetrací či barvou.

2. OČIŠTĚNÍ VYSOKOTLAKOU MYČKOU

Druhým krokem při renovaci eternitové střechy je její důkladné očištění od prachu, nečistot a veškeré vegetace. K tomu využíváme profesionální vysokotlakou myčku značky Karcher, která je schopna střechu dokonale očistit a základně tak připravit plochu střechy pro finální nástřik barvy.

3. KONTROLA A VYSPRAVENÍ KRYTINY

Když je střecha kompletně očištěna od všech nečistot, následuje její detailní kontrola a výměna popraskaných eternitových šablon, hřebenáčů a vyspravení všech poškozených částí a komponentů.

4. PENETRACE STŘECHY

Čtvrtým krokem je penetrační nástřik celé střechy. Díky tomu dojde ke zpevnění povrchu eternitových šablon a vyplní mikropóry. Penetrace se nanáší v jedné vrstvě a je zásadní pro pozdější dokonalé a rovnoměrné přilnutí barvy. Bez penetrace by střecha mohla být flekatá a barva by se mohla odlupovat.

5. FINÁLNÍ NÁTĚR STŘECHY

Předposledním krokem jsou nátěry eternitové střechy, které jsou v závislosti na zvolené barvě a doporučeném technologickém postupu nanášeny až ve třech vrstvách. Využíváme nejmodernější techniku k tomu, aby barva dokonale přilnula i ve spárách a abychom dosáhli vysoké odolnosti.