Čistá fasáda není jenom vizitka ale i zdraví

Upravená a čistá fasáda je tou nejlepší vizitkou každého majitele nemovitosti. Pravidelné čištění fasády odstraní veškeré silné znečištění, zbaví povlaku z prachu, smogu, kyselých dešťů, usazenin z komínů, sazí i atmosférické nečistoty. Váš dům zbavíme mikroorganismů, zeleného povlaku z řas a lišejníků, aplikujeme ochranný nátěr proti organickým povlakům a to vše šetrnou formou.

Proč je důležité pravidelně pečovat o fasádu

Péče o fasádu je velmi důležitá nejen z důvodu estetického, ale také hygienického. Pravidelné odstranění plísní, řas a bakterií ochráníte své zdraví i fasádu před mechanickým poškozením, vlivem působení těchto činitelů. Mikroorganismy se bez pravidelné desinfekce šíří do vnitřních obytných částí domu při větrání a stávají se alergeny pro vás i vaše nejbližší.

U fasád napadených plísněmi, viry a bakteriemi, používáme účinné čisticí přípravky s přísadami, odstraňující všechny škodlivé mikroorganismy. Samotné mytí vodou je v těchto případech neúčinné. Naše přípravky jsou určeny pro všechny typy fasád, betonů, cihel i plastů.

Jak často se má čistit fasáda

Mytí fasády se doporučuje provádět v pravidelných intervalech po 2-5 letech, dle možností exhalací, prachu a postupného znečištění. Takto dokážeme udržet vaši fasádu v původním zdravém stavu. Díky pravidelnému čištění ušetříte mnoho finančních výdajů za opravu nebo kompletní rekonstrukci fasády.

Jak provádíme mytí a čištění fasád

Pro pečlivé a důkladné čištění fasády používáme vhodné čisticí prostředky. Dříve, než se pustíme do práce, k vám přijede náš specialista, který na místě určí rozsah napadení fasády mikroorganismy, zjistí mechanické poškození fasády a dohodne s vámi průběh realizace. Následně aplikujeme vhodné čisticí prostředky, které se nechají působit dle stavu podkladu a povětrnosti kolem 30 minut.

Po uplynutí doby působení jsou řasy a plísně zahubené. Následně se fasáda opláchne přiměřeným tlakem vody. Tím dojde k neutralizaci fasády. Posledním a nejdůležitějším krokem je aplikace proti-plísňového postřiku a hydrofobní impregnace, na kterou dodáváme záruku až 5 let. Záruka je odstupňována dle stavu a stáří fasády.

Renovace fasády

Fasáda může být poničená od mikroorganismů či ptactva, nebo vyblednutá vlivem slunečního UV záření. Pokud je fasádní barva poškozená, ztrácí ochranné vlastnosti. V takovém případě musí být po odstranění nečistot provedena renovace fasády, v podobě nanesení nového nátěru.

Orientační ceny služeb:

Mytí fasád tlakovou vodou Od: xx /m2
Odstranění plísní, lišejníků a mechů Od: xx /m2
Ochranné nátěry pro dlouhou životnost fasády Od: xx /m2
Nátěr fasád barvou (penetrace a nátěr) Od: xx /m2

 

Čištění fasád u bytových domů

Mytí a čištění fasád provádíme rovněž u činžovních i panelových domů. Vlastníme svou plošinu, díky které můžeme čistit i výškové budovy. Naši profesionální zaměstnanci provádějí čištění fasád na plošině, nátěry fasád panelových domů i nátěry fasád z plošiny.

Provádíme čištění a renovaci fasád bytových i panelových domů, odstraňujeme nebezpečné viry, plísně a bakterie, odstraňujeme usazeniny od prachu, kouře a kyselých dešťů. Zvláště panelové domy, kde jsou fasády zateplené, jsou často náchylnější ke vniku kolonií mikroorganismů. Tyto organismy mohou pak fasádu nenávratně poškodit. Proto po každém čištění fasád aplikujeme fungicidní ochranu.

Objednejte si službu čištění fasády

I váš rodinný dům či firma může vypadat jako nová! Objednejte si naše služby čištění a renovace fasád prostřednictvím telefonu nebo kontaktního formuláře. Náš specialista přijede až k vám domů. Domluvíte si s ním kompletní rozsah prací a odsouhlasíte si cenovou nabídku. Pak už přijede náš tým profíků, kteří dají vaší fasádě zdravý vzhled!